Yaz geldi Ege Pazarları da hareketlendi

KALEICI-SADIRVAN

KALE İÇİ ŞADIRVAN – SIĞACIK

Ege Bölgesi’ne yazın gelmesiyle birlikte yörenin ünlü pazarları da yine şenlendi…

Örneğin, yiyecek açısından çok popüler olan SIĞACIK PAZARI (ki özellikle unlu mamuller satılır) ve sanat deyince akla ilk gelen URLA SANAT SOKAĞI bu hafta sonu oldukça hareketlendi.


Sığacık Pazarı zaten kışın da oldukça rağbet görüyor bilindiği üzere.. Öyle ki, kapısının önüne tezgahı açan börekmiş çörekmiş derken temiz bir 200-300 götürüyor o gün neredeyse.. Bu durumda da Kaleiçi evlerinin bundan 3-5 ay önce 300 civarı filan olan fiyatları bugün 800 binleri filan geçmiş durumda.. Yani, buraya gelen yabancılar ve ziyaretçiler sayesinde pazarın kurulduğu yerde oturan yerliler köşe olmuş durumda..

URLA SANAT SOKAĞI’ ise uzaktan yakından kıyas edilmeyecek kadar kalite farkına sahip.. Yani gerek sokakta tezgah açan sanatçılar gerekse burayı dolaşan ziyaretçiler açısından.. Gerçekten de insanların gönlünü güzel ve ince şeyler okşuyor burada.. Tabii insanlar da (ve bilhassa katılımcılar) çok daha kibar ve zarif..

Sığacık Pazarı’nın en özel yerlerinden biri ise insanların bir kısmının belki de henüz bilmediği ŞADIRVAN mevkii.. Burası tam bir nostalji.. Yandaki kahvelerden tutun da tabii ortadaki çeşmeye kadar gerçekten hoş… Bir de ADA DENİZ KAFE var burada.. Şadırvan’ a gelirseniz mutlaka buraya uğrayın.. Enfes bir kahvaltı yapabilir veya normal yemeklerinden tadabilirsiniz.. Hem de Güleryüz eşliğinde son derece uygun fiyatlarla…

Editör

Like it? Share it!