Sığacık Pazarı’nda “Takı ve Giysiler” çok özel

PAZAR-170515-2

Büyük resim için tıklayın

Sığacık Pazarı 17 Mayıs 2015 günü yine hareketli ve kalabalık zamanlar yaşadı.

İzmirliler “MUTFAKLARI” olarak “ALGILADIKLARI” Sığacık beldesine hücum ettiler adeta akın akın..

Neyse inşallah KOCAOĞLU bir şeyler düşünür de gariplerim Pazar günleri “börek, çörek, sarma, baklava, reçel vs yemek için 40 km yol tepmezler…

Şaka bir yana pazardaki esnaf bugün yine tepsi tepsi börekler sattı, iyi iş yaptı doğrusu.. Bizim tercihimiz genellikle Kaleiçi ana kapısından girmeden hemen solda SEVGİ ABLA’NIN YERİ  oluyor. Börek bizzat Sevgi Hanım (ve yardımcısı) tarafından oracıkta yapılıyor ve fırına gitmek için evden çıkmadan kendi fırınlarında pişiyor.. Tam hijyenik yani – gözlemlerimize göre.. ve de çok lezzetli.. Burada baklava aşure vs gibi diğer ürünler de mevcut tabii.. Çayı da çok çok güzel.. Muzaffer Bey’in güler yüzü ve espri anlayışına ise diyecek yok zaten..

NILAY-TAKI170515-1

NİLAY TASARIM – Büyük resim için tıkla

Sığacık Pazarı’nda başka güzel şeyler de oluyor. Bunlardan en önemlisi şu bizce: Ziyaretçiler artık yavaş yavaş öğreniyor ve farkına varıyor ki “Pazarda yalnızca UNLU MAMULLER satılmıyor”.


Pazarda özellikle birkaç reyonda özel tasarıma sahip

KOLYE, BİLEZİK vs gibi TAKILAR ve ayrıca
ÖZEL TASARIMLI ÇOK ŞIK GİYSİLER de (tek) satılıyor.

İşin ilginç tarafı ALAÇATI veya Çeşme’de örneğin 40-50 TL ya alabileceğiniz takının benzerini (hatta daha da kalitelisini) burada yarı fiyatına alabiliyorsunuz nerdeyse – malum Alaçatı

OTANTIK-PAZAR-SALVAR-170515

OTANTİK KADIN – Büyük resim için tıkla

Giysi konusunda da durum tamamen aynı. Öyle ki bunların İzmir’de dahi bulunmadığının farkına varıyor ziyaretçiler.. Ayrıca fiyat olarak da dükkanlarda bulunsa bile “kira, hava parası” vs gibi nedenlerle en az 2 hatta bazen 3 misli fiyatla satıldığı konusunda da yavaş yavaş uyanmakta müşteri. Benzer bir durum SIĞACIK PAZARI’nın içinde bile mevcut hatta. İsim vermeden değinmek gerekirse 3-5 metre karelik bir dükkan, pazardaki çok özel reyonlarda alabileceğiniz ürünleri (ki tek ürünler bunlar genellikle) 2-3 misli fiyatla verebiliyor – Bazı müşteriler henüz farkına varmasalar bile ..

İşte bu hafta pazarda TAKI olarak NİLAY HANIM çok güzel ürünler sundu. GİYSİ olarak da OTANTİK KADIN (Bilgi Hanım) son derece özel tasarıma sahip sık (ve tek) giysiler sundu. İki reyon da oldukça yoğun ilgi gördü doğal olarak.

Aşağıdaki galeride bahsedilen ürünlerin resimlerini inceleyebilirsiniz.

NİLAY KEYLANSOY TAKILARI GALERİ
OTANTİK KADIN ÖZEL TASARIM GİYSİ – GALERİ

Editör

Like it? Share it!