Sığacık Pazarı esnafı sıkıntılı

SERAP-T-GUL-TATLIMSığacık Pazarı esnafı son haftalarda beklediği hasılatı yapamıyor pek ve bu yüzden biraz sıkıntılı.. Sebebi de 2-3 haftadır aman vermeyen yağışlar..

Tabii hava yağmurlu olunca insanlar pek dışarı çıkmayı tercih etmiyorlar.. En önemlisi İzmir’den buraya olan akım azalıyor ciddi şekilde.. Bu da doğal olarak hasılata ciddi bir darbe vurmuş oluyor esnaf açısından..


Esasında pazardakilerin bir diğer derdi de (ki başka bir yazımızda bahsetmiştik) bölge dışından gelen “TÜCCAR SATICILARIN” çoğalması burada. Bunlar da pek olumlu karşılanmıyor ve belediyenin bu konuda yeterli denetimi olmadığından şikayet ediliyor.

Zira bu pazarın gayesi bilindiği üzere bölge kadınlarının kendi el emekleriyle hazırladıkları ürünleri pazarda satışa sunmalarıdır.

Halbuki dışarıdan gelen TÜCCAR esnaf doğrudan haksız rekabete giriyor yapmış olduğu toplu alımlar sayesindeki ucuz fiyatlarıyla.

Umut edilir ki belediye bu konuya eğilip haksızlıkları giderir ve herkesin belirlenmiş olan düzen ve kurallara uymasını temin eder.

Editör

Like it? Share it!