Sığacık Pazarı’nda 2016 yazıyla birlikte yine hareketli günler

OTANTIK-KADIN-PAZAR-080516-1

BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLAYIN

Ege’nin en önemli sayfiye yerlerinden biri haline gelen SIĞACIK 2016 yazına girerken yine hareketli günler yaşamaya başladı. Diğer bir deyişle insanlar yazlık için yavaş yavaş bu yöreye gelmeye başladılar.. Tabii okulların kapanmasıyla birlikte bu hareketlilik zirve yapacak belli ki…

Bilindiği üzere SIĞACIK “sakin şehir” Seferihisar’ın bir mahallesi .. Bu gittikçe ünlenen semt deniz kenarında olduğundan ama daha da önemlisi ta Osmanlı zamanında kalma oldukça nostaljik bir kaleye sahip olduğundan insanlara ambiyans açısından bayağı bir güzellikler sunuyor ..

Esasında burada çok fazla ziyaret edecek yerler filan yok, antik TEOS HARABELERİ hariç.. Ama beldenin Çeşme ve Selçuk dahil birçok turizm merkezine yakınlığı da tabii ki bir avantaj teşkil ediyor..

OTANTIK-KADIN-POZ-080516

BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLAYIN

Fakat Sığacık denince akla gelen en önemli nokta ise pazar günleri tarihi kale içinde kurulan SIĞACIK PAZARI .. İnsanlar özellikle İzmir ve çevreden buraya akıyorlar.. Neden mi? Burada kadınların evlerinde yapıp pazara getirdikleri ve tezgahlar üzerinde sattıkları börek, çörek vs “hapur hupur” yemek için – zaten bu yüzden de buranın diğer bir adı İzmir’in mutfağı.

Tabii ki başka malzemeler ve ürünler de mevcut pazarda satılan. Örneğin, takılar, hediyelik eşyalar ve de aksesuarlar giysiler. Bu sitede bu satcılardan bazılarının isimlerini, ürün örneklerini ve hatta telefonlarını (bazıları)  bile görebilirsiniz. Bunun için sayfanın yukarısındaki REYONLAR bölümüne gidip fareyi üstüne getirin ve aşağı doğru açılan menüden istediğini tıklayın..

Örneğin, GİYSİ VE AKSESUAR linkini tıkladığınızda açılan sayfada 2. sırada OTANTİK KADIN göreceksiniz. Tıklayın ve linki açın ..


Otantik Kadın, başka hiçbir yerde bulamayacağınız ÖZEL TASARIMLARINI burada sergiliyor ve alıcılara sunuyor. Son derece şık ve pazara uğrayan hanımların mutlaka görmesi gereken bir reyon..

ADADENIZ-CAFE-SIGACIK

BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLAYIN

Kaleiçi ana kapıdan girince hemen soldaki ilk sokak olan FIRIN SOKAK’ta ROSE PANSİYON yanı.. OTANTIK KADIN… Mutlaka uğrayın.

Diğer taraftan diyelim ki eşiniz dostunuz, sevgiliniz veya ailenizle SABAH KAHVALTISI yapmak da istiyorsunuz. Hiç düşünmeyin doğrudan ADA DENİZ CAFE ye gidin. Orhan Gümüş ve Arzu Gümüş’ün yerinde “güler yüz, temiz ürünler ve makul fiyatlarla” kahvaltınızı keyifle yapın..

Pekiyi, ya akşam kalmanız gerekiyorsa nereleri tercih edebilirsiniz? Bizim bir önerimiz var;

ROSE-PANSIYON-SIGACIK

BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLAYIN

 

 

ROSE PANSİYON CAFE – İsmail Bey eşiyle birlikte çok baraılı bir butik otel örneği sunuyor size. Ama fiyatlar butik değil son derece makul. Tertemiz yeni odalar ve duş, tuvalet vs ve yine güleryüz.. Hem de tam da Kaleiçi’nin merkezinde, FIRIN SOKAK’ta …

Tabii ki Sığacık isimli bu sayfiye noktaasına geldiğinizde daha başka yerler de var yararlanabileceğiniz. Bu sitede elimizden geldiğince bunlardan en iyilerine yer verdik.. Örneğin buraya gelmişken MİLOS BALIK Restoranına uğramadan gitmeniz yazık olur .. Onun için sitede belirtilen bilgilere dikkatle bir göz atmanızı öneririz…

Editör

SIGACIK-VIDEO

SIGACIK VİDEOSU İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ

Like it? Share it!