Sığacık’ta nereden denize girebilirsiniz?

AKARCA-ONUR-KAFE-MISAFIR

Sığacık beldesine geldiniz.. Nereden denize gireceksiniz?

Sığacık yazın on binlerce ziyaretçi çekiyor özellikle hafta sonlarında.. Malum, SIGACIK PAZARI bayağı bilinir oldu.. Hatta Ege’nin en gözde pazarlarından biri haline geldi..

Burada çok ağırlıklı olarak yörede yaşayan kadınların kendi el emeği diyebileceğimiz börekler, çörekler, baklavalar, reçeller vs sunuluyor ziyaretçilere tezgahlarda.. Millet de kapış kapış yiyiyor.. Vallahi, hijyen filan arayan yok desek yeridir hani sosyetik hanımlarımız arasında..

Akarca’da Onur Cafe

Buraya kadar güzel de, diyelim denize de girmek istiyorsunuz ne yapacaksınız? Yok yok heveslenmeyin öyle “Buradan giriveririz nasılsa deniz kenarı değil mi?” diye.. Zira Sığacık’ta denize girilmiyor.. Bu keyif için 4-5 km ötede AKKUM denilen sahile/plaja gitmeniz gerekiyor..


Bir de daha iyi alternatifiniz var ama; Yine Sığacık beldesine 6-7 km mesafede tam aksi istikamette AKARCA var.. Burası da bir başka mahallesi Seferihisar’ın.. Bütün kıyı plaj neredeyse.. ve de MAVİ BAYRAKLI.. Onun için siz siz olun AKARCA’ya gelin serinlemek için..

Akarca’da birkaç tane kafe/gazino konseptinde yer de mevcut; Bir taraftan yüzerken istediğinizde de bir şeyler içip serinleyebileceğiniz veya karnınızı da doyurabileceğiniz. Bunlar arasında hiç düşünmeden ONUR KAFE’ yi seçmenizi öneririz.. Neden mi?

Çünkü, ONUR KAFE önü bu sahilin en güzel denize girecek yerlerinden biri.. Üstelik, bir aile tarafından işletilen burada, mekan sahibi hanım gerçekten de enfes HATAY işi spesiyaliteler sunuyor misafirlere/müşterilere.. Üstelik son derece taze, hijyenik ve fiyatlar da oldukça makul..

Onun için siz siz olun AKARCA tarafına denize gelirseniz hiç düşünmeden soluğu ONUR KAFE’ de alın. Çok büyük olasılıkla memnun kalacaksınız. (Editör)

AKARCA_PLAJ (1)

REZERVASYON VE BİLGİ İÇİN TELEFON
0532 789 7852   –   0232 – 741 51 11

ONUR-MAP

B. RESİM İÇİN TIKLAYIN

 

Like it? Share it!