Seferihisar’da bir seramikçi: Cangül Şimşek

CANGÜL ŞİMŞEK ATÖLYESİNDE ÇALIŞIRKEN

CANGÜL ŞİMŞEK ATÖLYESİNDE ÇALIŞIRKEN

Türkiye’nin ilk sakin şehri Seferihisar ilginç ve kıymetli insanlara ve bu arada bazı değerli sanatçılara da ev sahipliği yapıyor.. Mesela bunlar arasında en önemlilerinden biri ünlü heykel sanatçımız CAHİT KOÇÇOBAN.. Kendisi ilçemizde çalışmalarına devam ediyor..

Bu arada daha az tanınmış olan ama gerçekten çok değerli ve SANAT İÇİN SANAT anlayışıyla sanat icra eden değerli insanlar da var. Bu yazıda bunlardan biri olan CANGÜL ŞİMŞEK hanımefendiyi daha çok insanın tanımasına katkıda bulunmak istiyoruz. Tabii burada gayemiz “SANAT YAPIYORUM” diye şöhretinden faydalanarak fazlaca bir yaratıcılığı olmayan ürünleri fahiş fiyatlarla satanlar yanında, bir köşede gerçekten de sanat için sanat icra eden ve ürünleri için çok daha vicdanlı makul fiyatlar tespit eden güzel insanlara da destek olabilmektir.


Cangül ŞİMŞEK 1951 yılına Eskişehir’de doğdu.İki çocuk annesi. 27 yıl Fen Bilgisi öğretmenliği yapıp 2015 yılında emekli olduktan sonra seramik kurslarına katıldı. Seferihisar’a yerleştikten sonra ise Belediyenin açtığı seramik atölyesinde Hakan Kirezci ile çalışmalarına devam etti. Kendisi aynı zamanda “Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar”, DOĞA SANAT FELSEFE(teos) derneği üyesi.

ŞİMŞEK çeşitli karma sergilere katıldı. İlk seramik sergisi ve ilk kişisel sergisini İzmir Seferihisar Sığacık Marina da açtı. Beylerbeyi Sarayı ve Yorgo Seferis’te 2.ve 3.cü kişisel sergisini açtı. Gezici Sanat Bayramları ile Gaziantep , Akşehir ve Buldan’da çalıştaylara katıldı. çalışmalarını İzmir Seferihisar ‘da kendi atölyesi olan Şiva Toprak Sanat’ta sürdürmekte.

MISAFIRLERBiz kendisiyle tanıştık ve şu izlenimi edindik: Son derece güzel, keyifli eserler üreten gayet de mütevazi hoş bir insan..

Kendisinin çalışmalarından bazı örnekleri bu sayfada görebilirsiniz. Şimşek’ile temasa geçmek veya ürünlerini temin etmek için aşağıdaki numara ve e-posta adresini kullanabilirsiniz..

Seferihisar-İZMİR
GSM: 0535 397 34 87

Eposta : cangulsera2005@gmail.com

 CANGÜL ŞİMŞEK’İN BAZI ESERLERİNİ GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GALERİYE BAKINIZ

Şiva Toprak Sanat

Like it? Share it!