Seferihisar “Hayvan Barınağına” kavuşuyor

SEFER-HAYVAN-BARINAKSeferihisar “HAYVAN BARINAĞINI” tamamlayıp hizmete açmak için yeni bir hamle yapmış gibi görünüyor. Televizyon reklamlarından anlıyoruz bunu. Zira ŞARKICI TARKAN çıkıp mesajlar veriyor, barınağa yardıma çağırıyor insanları.


Tarkan, geçtiğimiz sene Eylül ayında Seferihisar’ı ziyaret ederek “Doğa Sensin” sloganı kapsamında bir konser vermişti. Bu ziyarette Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’le temaslarda bulunan Tarkan, “Doğa Derneği ve Seferihisar Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü projelere destek olarak bundan sonra ben de Seferihisarlıların yanında yer alacağım” ifadelerinde bulunmuştu. Seferihisar Belediyesi Tarkan’ın verdiği bu sözün ardından hayvan barınağı projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

Büyük bir bölümü tamamlanan barınak inşaatının masrafı Tarkan tarafından ödenmediği ve belediyenin bu nedenle zor duruma düştüğü anlaşılıyor. İddialara göre inşaat firması parasını alamazken, Başkan Tunç Soyer’in de Tarkan’dan barınak konusunda bir destek görmediğini ve hala bekleyişte olduğu ifade ettiği anlaşılıyor. Diğer bir iddiaya göre de zor duruma düşen Seferihisar Belediyesi 812 bin lira tutan barınak masrafının yarısını da belediye bütçesinden ödedi.

Umut edilir ki barınak en kısa sürede biter ve hayvan dostlarımız sıcak bir yuva ve ilgiye kavuşurlar.. Biz de bölge halkı olarak hem mutlu olur ve hem de gurur duyarız.

Editör

Like it? Share it!